0
 
Yargı Yayınları KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Hazine Modüler Soru Bankası Seti

21.00 
(KDV Dahil)

Savaş Yayınları Dönüşüm Kaymakamlık Çıkmış Sorular Ve Ayrıntılı Çözümleri Mehmet Yıldırım Murat Soyluer

Savaş Yayınları Dönüşüm Kaymakamlık Çıkmış Sorular Ve Ayrıntılı Çözümleri Mehmet Yıldırım Murat Soyluer
Sayfayı Paylaş :
Kitap Numarası
216774
Yayınevi
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
370
Liste Fiyatı
30.00 TL
İndirimli Fiyatı
21.00 TL
Kargo Ücreti
Yalnızca 7.00 TL
Gönderim Zamanı
1-3 Gün İçerisinde Siparişleriniz Kargoya Verilir.
Ödemeyi banka havalesi, posta çeki kullanarak ve kredi kartı veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz. Kapıda ödemeli siparişlerinizde 5.00 TL kapıda ödeme ücreti alınacaktır.
Sepete Eklenecek Adet :
Savaş Yayınları Dönüşüm Kaymakamlık Çıkmış Sorular Ve Ayrıntılı Çözümleri Mehmet Yıldırım Murat Soyluer,Adli - İdari Hakimlik Çıkmış Sorular,Savaş Yayınevi,Savaş Yayınları Dönüşüm Kaymakamlık Çıkmış Sorular Ve Ayrıntılı Çözümleri Mehmet Yıldırım Murat Soyluer
 

 Savaş Yayınları Dönüşüm Kaymakamlık Çıkmış Sorular Ve Ayrıntılı Çözümleri Mehmet Yıldırım Murat Soyluer

Dönüşüm Kaymakamlık İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Sınavlarında Çıkmış 748 Soru ve Ayrıntılı Çözümleri 

(2006-2012) Çıkmış Sorular Savaş Yayınları 2015

İÇİNDEKİLER

Anayasa Hukuku

Anayasa Yargısı

İdare Hukuku

İdari Yargılama Hukuku

İnsan Hakları

Ekonomi

Önsöz

2001 yılından bu yana kamu personel seçiminde uygulanan merkezi sınav modeliyle birlikte kariyer mesleklere girişte KPSS ve kurum sınavlarına girilmesi zorunlu hale gelmiştir. Bilindiği üzere kurum sınavlarının büyük bir kısmı yapılan protokoller çerçevesinde Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından organize edilmektedir.

Kariyer meslek sınavları içinde Kaymakamlık sınavının özel bir yeri bulunmaktadır. Özellikle sınava katılmak için KPSS sınavına girmenin zorunluluktan çıkarılması ve bu sınavın açık uçlu sınav sorularından oluşacak olması diğer sınavlardan bu sınavı farklılaştırmaktadır.

Açık uçlu sınavlarda başarılı olmanın en önemli altın kuralı cevaplandırılacak soruya yönelik temel bilgilere sahip olmaktadır. Temel bilgiler sorunun geneli hakkında bakış açısı yaratması bakımından önem taşımaktadır. Bu sebeple "DÖNÜŞÜM-Kaymakamlık” kitabımızda sadece Kaymakamlık sınavlarında sorulan soruları ve bu soruların genel çözümlerine yer vermiş bulunuyoruz.

Kitabın basılması hususundaki özverileri için özellikle Ümmühan Hanım’a ve Savaş Kitabevi çalışanlarına teşekkür etmeyi borç biliyorum.

Kitabın okuyucusuna faydalı olması dileğimizle…

S. Mehmet YILDIRIM-Murat SOYLUER