0
 
Yargı Yayınları KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Hazine Modüler Soru Bankası Seti

21.60 
(KDV Dahil)

İkinci Sayfa Ceza Hukuku Genel Hükümler Halil Güneş

İkinci Sayfa Ceza Hukuku Genel Hükümler Halil Güneş
Sayfayı Paylaş :
Kitap Numarası
201221
Basım Yılı
Sayfa Sayısı
430
Liste Fiyatı
27.00 TL
İndirimli Fiyatı
21.60 TL
Kargo Ücreti
Yalnızca 7.00 TL
Gönderim Zamanı
1-3 Gün İçerisinde Siparişleriniz Kargoya Verilir.
Ödemeyi banka havalesi, posta çeki kullanarak ve kredi kartı veya kapıda nakit ödeme seçenekleriyle yapabilirsiniz. Kapıda ödemeli siparişlerinizde 5.00 TL kapıda ödeme ücreti alınacaktır.
Sepete Eklenecek Adet :
İkinci Sayfa Ceza Hukuku Genel Hükümler Halil Güneş,Adli - İdari Hakimlik Konu Anlatımlı,İkinci Sayfa Yayınları,İkinci Sayfa Ceza Hukuku Genel Hükümler Halil Güneş
 

İkinci Sayfa Ceza Hukuku Genel Hükümler Halil Güneş

Kitap, Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavı başta olmak üzere Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) da dâhil memuriyet sınavlarına girecek adayların ceza hukuku genel hükümler alanında karşılarına çıkacak olan soruları eksiksiz şekilde çözmelerini sağlamak gayesiyle hazırlanmıştır.

Bu kapsamda ceza hukukunun genel hükümleri başlı başına ele alınarak incelenmiş; ceza hukukunun özel hükümleri bu kapsama dâhil edilmemiştir. Bununla amaçlanan husus, konuları eksiksiz ve tam olarak açıklamanın yanı sıra, yeteri miktarda sorularla konuları pekiştirmek ve okuyucunun soruları eksiksiz şekilde cevaplamasını sağlamaktır. Bu nedenle ceza hukukunun özel hükümleri bu kitaba dahil edilmemiş ve ayrı bir kitap şeklinde çıkarılmasının daha doğru olacağı düşünülmüştür.

Kitabın içeriğinde yer alan her bölümden sonra bölüm özetine yer verilmiştir. Bu sayede okunan bölümün önemli noktalarının daha kısa sürede gözden geçirilmesi olanağı sağlanmıştır.

Kitabın sonunda iki adet deneme sınavına yer verilmiştir. Esasen bu iki deneme sınavı özünde 8 adet deneme sınavı içermektedir. Çünkü her bir denemede 20 adet soru bulunmaktadır. Ceza hukuku genel hükümler kısmından Adli Yargı Hâkim ve Savcı Adaylığı Sınavında ortalama 5 soru çıktığı dikkate alındığında, her bir deneme sınavı esasen dört deneme sınavı niteliğindedir.

Sadece sınavlar için değil, aynı zamanda günlük hayatınızda da rehber bir kaynak olarak kullanabileceğiniz, son derece anlaşılır bir dille alanında uzman bir hoca tarafından yazılmış olan kitabımız Şubat ayı içinde satışa sunuluyor olacak.